Područni objekt Šalata

Područni objekt Šalata
Naš područni objekt „Šalata“ smješten je u lijepom, zelenom okružju, u blizini Medicinskog fakulteta.
U objektu „Šalata“ imamo tri odgojno-obrazovne skupine – dvije vrtićke, mješovite skupine i jednu jasličku skupinu s Alternativnim programom prema koncepciji Marije Montessori.

Svi segmenti odgojno-obrazovnog rada su na vrlo visokoj profesionalnoj razini što naš vrtić čini prepoznatljivim u našem gradu.
Ono čime se posebno možemo istaknuti je integracija djece s teškoćama u razvoju u naše Montessori skupine i senzibilizacija sve djece za prihvaćanje različitosti u društvu.
Vodeći se načelima Montessori pedagogije upoznajemo svijet oko sebe kroz suradnju sa društvenom zajednicom (kazališta, muzeji, botanički vrt, osnovne škole, dom za starije i nemoćne, Hrvatski institut za mozak, Centar za rehabilitaciju Silver, upoznavanje znamenitosti grada Zagreba-šetnja gradom).
„Dijete je obdareno mnogim, nama čak neznanim moćima koje nas mogu povesti u svjetlu budućnost. Ako zaista težimo tome da stvorimo novi svijet, onda cilj odgoja mora biti razvoj svih skrivenih mogućnosti djeteta.“ – Maria Montessori
(Ako želite više saznati o Montessori pedagogiji i programu, molimo pogledajte na našoj web stranici pod Programi)