STRUČNO - RAZVOJNI CENTAR NASTAVLJA S RADOM

S početkom pedagoške godine, nastavili smo s radom našeg Stručno – razvojnog centra za provedbu posebnog sportskog programa s djecom predškolske dobi.
Na edukaciju od 8 modula uključena su 34 polaznika. Većinom su to odgojitelji iz Splita, Novalje i Zagreba, a među polaznicima su i ravnatelji, pedagozi te jedna zdravstvena voditeljica.
Do ljetne pauze su realizirana prva četiri modula, od rujna se nastavlja provedba preostala četiri modula.
S današnjim danom su realizirani 5., 6. i 7.modul, prema sljedećim temama:
Modul 5:  27.09.2019. „Kineziologija i predškolski odgoj“
Modul 6:  25.10.2019. „Motivacija i utjecaj natjecateljskih igara u predškolskom periodu“
Modul 7:  4.11. – 11.11.2019. Hospitiranje polaznika edukacije u skupinama

Najavljujemo zadnji, osmi modul, koji će se održati 06.12.2019. s temom “Održivi razvoj, pravilna prehrana, zdravlje i sport“.

Na svakom modulu polaznici imaju priliku slušati predavanja eminentnih sveučilišnih profesora, ali i naših odgojiteljica sportskog programa, naših kineziologa i stručnih suradnica. Također, sudjeluju u radionicama, vježbaju, te imaju mogućnost promatrati djecu u oglednom satu tjelesnog vježbanja i na taj se način usavršavati u svojoj odgojno – obrazovnoj praksi.